کارگاه خیاطی فرشید
 
ارائه کلیه خدمات خیاطی تعمیر ات ونگهداری وآموزش

دو مدل دامن خیلی ناز:به همرا نحوه دوخت ودوز ومدل های زیبا


بهتره توجه خودم رو جلب کنم به این مدل و پارچه‌ش:

 

                      

برای افراد چاق به عنوان لباس عروسی و برای لاغرها لباس پاتختی و حنابندان و...بی‌ژپون.

 

این مدل برای یک نفر که می‌خواست لباسش نسبتاً پوشیده باشد٬ بسته به پارچه کارشده هر چه پرگل‌تر باشد آستین‌ها پوشیده‌ترند. دو تا بند برای سرشانه هم بد نیست٬ عروس با خیال راحت می‌رقصد... آستین کلوش برای عروس شاید دست و پا گیر باشد٬ آستین سه ربع یا راسته پیشنهاد بهتری ست...

 

                            

 

همین مدل را برای خانمی که گفته بود بالاتنه چاقی دارد نیز پیشنهاد می‌کنم(با آستین کوتاه)٬ اگر سرشانه و بازوهایتان چاق است بهتر است با پوشیدن دکلته چربی‌های خود را به نمایش نگذارید٬ البته هیچ عروسی تا آنجا که من دیده‌ام دوست ندارد لباسش تا این حد پوشیده باشد ولی از نظر من مهم بدن شماست٬ هر مدلی برای همه به یک اندازه زیبا نیست٬ پس متناسب با اندامتان لباس انتخاب کنید!

 

 

پ.ن.این مدل بالاتنه میلمتری‌ست٬ اگر چند میلیمتر گشاد باشد دائم از شانه می‌افتد٬ دوخت ظریف کش به بالای آستین یا  بند می‌تواند خیال همه را راحت کند که آستین پایین نمی‌آید.

این یه مدل دخترونه ست،میشه آستین کوتاه هم باشه!به نظر من برای ۱۶ تا ۲۰ سال مناسبه اگه میخوان لباسشون خیلی سنگین و زنانه نباشه!

 

برای اینکه حریر اینطوری صاف بایسته نوع برش و نوع دوخت مهمه،علاوه بر این سر پارچه حریر یه نخ نامرئی لای درز دوخته شده تا این حالت تاب خورده رو بگیره ،خیلی از دامنهای حریر که پایینش تو هم پیچ خورده موقع لب تو گذاشتنش یه نخ نایلونی یا نامرئی لای درز می ذارن،کلا پارچۀ حریر خیلی طرح لباس رو زیبا و فانتزی می کنه.

اینم بگم خفه نشم،مدل دامنی که یه طرفش جمع می شه گل می خوره دیگه قدیمی شده!به اطلاعتون می رسونم این نوع دامن از مد افتاد!!هی می گن یه طرفشو جمع کنید گل بزنید!

الان این مدل دامنهایی که لوزی لوزی جمع می شه برای عروس خیلی زیبا و جدیده،یه چیزی مثل عکس پایین،بعد از گلهای لباس روی محل جمع شدنها یا همون رئوس لوزی می دوزیم!خیلی قشنگ میشه مخصوصا رنگ شیری یا عسلی...

این یه نمونه از کار روی دامن هست با گلهای پارچۀ بالاتنه،یه دامن تنگ معمولی که چاک از جلو می خوره ،گلهای پارچه رو که اضافه اومده تمیز کردم و دور چاک دوختم،اشرف السادات معتقده دامن باید ساده باشه چون شلوغ میشه!ولی من خوشم میاد.

پ.ن.۱.یه نفر توضیح می ده چه جوری عکس بزرگ تر رو با کلیک روی این عکس های بالا میشه نشون داد؟من حجم عکسها رو کم می کنم قالب رو به هم نزنه ولی خیلهاش کوچیکه.

پ.ن. ۲.صلوات(برق وبلاگخونه اومد)

پ.ن.۳.دوفنجان چای ، در اتاق آفتابگیر خانه روی زمین می نشینید ،با خرما و کشمش می نوشید،نور خورشید روی فنجانها می تابد چای خوشرنگتر می شود...حرف می زنید،می خندید،مادر برایت شعرهای فروغ را می خواند : و این منم ،زنی تنها،در آستانۀ فصلی سرد...

از این دنیا چی میخوای؟؟چه لذتی بالاتر از این؟چای خوردن با مادر،جایی که نور از پنجره پهن شده روی زمین...من عاشق این لحظاتم!

 

یه چندتا مدل می ذارم که با هزار زحمت از تو ژورنال های مزون عکس گرفتم!!اول دامن سرخپوستی برای عادله جان،این عکس خیلی واضح نیست ولی خوب میشه فهمید چه جوریاست!این عکس رو کلیک کنید این لباس بچه مدل رو واضح نشون می ده ،به دلخواه می تونید لوزی ها رو کوتاه و بلند ببرید:

 

دو مدل دامن خیلی ناز:

این یه مدل لباس عروس فوق العاده است که ما یه دونه ازش دوختیم،۱۵ متر حریر ارگانزا برد!!!!اگه مثل من نیم متر قد دارید به این مدل فکر نکنید،چون پاهاتون باید بلند باشه تا دامنش خودشو نشون بده!

چندتا عکس دیگه هم دارم ولی حجمش زیاده یه فرصت دیگه می ذارم، این عکس هم یکی از کاریردهای بند و بندینکه!

لاله جان ما اصلا از نوار اریب استفاده نمی کنیم،تاپها ی مجلسی و لباس شبها که همه کامل آستر می شوند،کتها و بلوزها هم سه جاف از خود پارچه می دهیم!دوختش را یه بار امتحان کردم که خراب شد!اگر جایی بهش برخوردم حتما عکس می گیرم،سه جاف را هم باید تو یکی از آموزشها بگویم،ممنون که یاد آوری کردید.

همین را دوختیم، البته تور و ژپون زیرش را هم در نظر بگیرید یک لباس عروس درست درمان می‌شود بسیار مناسب برای عروس‌ خانم‌های کمی تا حدودی تپل.

 توضیح واضحات هم در ادامه مطلب می‌آوریم:

بالاتنه که بحث ندارد٬ نیم متر پارچه است بی حلقه آستین و سرشانه و هیچی! دامن ۸ ترک است٬ بین هر ترک دو نوار حلزونی دوخته شده٬ طریقه برش حلزونی را در شکل پایین ببینید٬ خدا متر پارچه حیف و میل می‌شود چاره‌ای هم نیست٬ می‌شود با بقیه تورها گل برای دامن و بند لباس و جیب داماد و... درست کرد.

حلزونی‌های بریده شده  بعد از ریشه‌گیری و ژور زدن لبه بیرونی این شکلی می‌شوند٬ برای قراردادن این‌ها بین درز اول باید نوارها را چین‌کش کنیم:

این درز٬ این هم دو تا حلزونی به هم دوخته شده چین‌کش شده:

نتیجه:

توجه داشتید که تور‌ها اکلیلی بود؟ جلوه‌اش بیشتر از تور ساده است٬ این مدل دامن برای غیر عروس هم خوب است فقط خیلی دوخت دارد٬ من یک‌بار حساب کردم٬ الان دیگر حسش نیست! ۸ ترک ۱۲۰ سانتی را اگر بی اشتباه باشیم دوبار می‌دوزیم٬ یک‌بار پرو اول یک‍بار پرو دوم٬ حلزونی ها هم ۱۶ تا هستند که دو سر دوخت دارند باضافه یک دوخت چین‌کش٬ هر درز ۲سر برای ریشه‌گیری دارد + کمر و دور پایین دامن... این در بهترین حالت است٬ بگذریم از اینگه ما ۱۰ بار این حلزون‌ها را بالا پایین می‌بریم تا توی راه رفتن و نشستن مزاحم نباشند...

شیرین است٬ نه؟


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/٢/٢۳ توسط فرشید